Vnitřní rohože

Vnitřní rohož slouží k čištění a dočišťování obuvi od zbytků jemných mechanických nečistot, prachu a především vody ulpívající na obuvi. Její konstrukce musí umožnit velkou absorpci kapalin bez toho, aby se kapaliny uvolňovaly do okolí rohože.

Konstrukce těchto rohoží je většinou tvořena pružnou a vodě odolnou podkladovou vrstvou z pryže, do které jsou zataveny textilní komponenty. Vnitřní rohože je nutné zásadně umisťovat do vstupních prostor, které jsou chráněny proti vlivům vnějších klimatických podmínek a to především dešti a sněhu.

Textilní vrstva těchto rohoží, může být vyztužena velmi tvrdými vlákny, pro lepší odstranění jemných a ulpívajících nečistot z podrážek obuvi. Kvalitní rohože jsou schopny pojmout do své konstrukce velké množství vody, bez toho aby docházelo k úniku tekutin mimo rohož a k nepříjemnému cákání při chůzi po mokré rohoži, vodu je možné poté odstranit vysáváním a nebo pozvolným odpařováním v období, kdy není rohož zatížena mokrým provozem.

Vnitřní vstupní rohože je možné také využít v komerčním prostředí pro prezentaci firmy a společností, umístěním firemního loga. Pro tyto účely se používají různé technologie. Nejčastěji se používá složení rohože z částí různě barevných dílů rohože odpovídajícím firemnímu logu, které se předem vyřežou do rohože vodním paprskem a nebo přímo výroba jednolité rohože s přímým barvením rohože ve firemních barvách a intarziích.