Údržba podlahových krytin

Každou podlahovou krytinu je nutné pravidelně a správně udržovat. Záleží na druhu a typu podlahové krytiny, každá má svá specifika a liší se náročností a četností doporučené údržby.

Mezi podlahové krytiny nejméně náročné na údržbu patří umělé povlakové PVC krytiny v pásech. Tyto jsou dnes většinou opatřeny ochrannou polyuretanovou vrstvou již z výroby. Proto pro běžnou údržbu postačí běžný čistící prostředek používaný v domácnostech.

O něco málo náročnější je údržba podlahových krytin z dílců, a to především u podlahových krytin které jsou tvořeny nosnou vrstvou z MDF materiálů. I v případě, že horní vrstvu tvoří umělé materiály na bázi PVC a vinylu, je třeba vzít v úvahu, že spoje těchto dílců nejsou vodotěsné a je nutné přizpůsobit těmto skutečnostem i následnou údržbu a úklid.

U podlahových krytin z přírodních materiálů, rozhoduje o jejich údržbě a čištění především povrchová úprava kterou jsou opatřeny. Pokud chcete, aby Vám podlahová krytina z přírodních materiálů dlouho sloužila a byla stále pěkná, nevyhnete se použití speciálních čistících prostředků a postupů, které jsou určeny pro každý druh povrchové úpravy a materiálu individuelně. Pokud ovšem dodržíte doporučení a koncentraci čistících prostředků není to nic složitého a zvládne to každý.

Naši zákazníci jsou vždy poučeni o údržbě a vhodných úklidových prostředcích vhodných pro jejich novou podlahu a obdrží návod na údržbu podlahové krytiny.

V rámci záručního a pozáručního servisu pro naše zákazníky, zabezpečujeme poradenství a kompletní údržbový servis za zvýhodněných podmínek.