Staletími ověřená kvalita

Masivní dřevěná podlaha – staletími osvědčená jedinečná kvalita

Dřevo je ekologický a obnovitelný materiál, který je po staletí využíván lidmi k nejrůznějším účelům a to především díky jeho snadné dostupnosti, opracovatelnosti, životnosti a univerzálnosti použití. Není se tedy čemu divit, že dřevo nalezlo uplatnění i na podlahách lidských sídel a obydlí nejen v dávné minulosti, ale i v moderní současnosti.

Masivní dřevěná podlaha je správnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít podlahu v originálním designu vytvořeném přírodou, která je nadčasová, vyhovuje prakticky jakémukoli interiéru a nejnáročnějším požadavkům na užitnou hodnotu podlahy.

Masivní dřevěná podlaha má nejdelší životnost z podlahových materiálů a to především pro to, že je možné ji opakovaně zrenovovat. Podlahou z masivního dřeva se bude těšit nejen současná generace, ale i generace příští.

Jakou zvolit dřevinu pro Vaši podlahu?

V dnešní době moderních technologií používaných při výrobě dřevěných polotovarů a možnostech při samotném zhotovení dřevěné podlahy, lze laicky říci, že je možné mít jakoukoli dřevěnou podlahu v podstatě kdekoli.

Ovšem užitné vlastnosti jednotlivých dřevin nejsou stejné a mezi jednotlivými dřevinami jsou jisté rozdíly ve fyzikálních a mechanických vlastnostech dřeva. Je to dáno především druhem dřeviny a místem kde se dřevina vyskytuje a těží. Jednotlivé dřeviny se od sebe liší nejen barvou a kresbou dřeva, ale i svojí tvrdostí a odolností. Proto je dobré při výběru konkrétní dřeviny, přihlédnout nejen k estetickým a barevným vlastnostem dřeviny, ale i k využití a zatížení místnosti kde se má podlaha nacházet. Ne každá dřevina je vhodná pro silně namáhané prostory.

Povrchová úprava významně ovlivňuje uživatelský komfort a životnost dřevěné masivní podlahy.

Pro povrchovou úpravu masivních dřevěných podlah se používají v zásadě dvě technologie, jednou je ošetření podlahy lakem a druhou je ošetření povrhu podlahy olejem s voskem. Povrchová úprava dřevěné podlahy je individuální záležitostí, kde záleží na tom, jak budete podlahu využívat, jak ji zatěžovat, jaký vzhled a jak často a jakým způsobem zamýšlíte podlahu renovovat a upravovat pro Vaše potřeby. Zvažte proto velmi pečlivě způsob povrchové úpravy Vaší podlahy.

Tabulka tvrdosti dřevin podle Brinella

Tvrdost v kP/mm2