Místo pro odpočinek, relaxaci i zábavu

Uvažujete o místě, kde budete pít svoji ranní kávu, relaxovat po náročném dni, užívat si s rodinou a nebo s přáteli ? Jedním z řešení, může být venkovní terasa.

Venkovní terasa se zpravidla umisťuje co nejblíže k domu, jako plynulé pokračování obytných místností, po většinu roku si tak můžete rozšířit svůj obytný prostor o nevšední a zajímavé prostředí. Vytvořte si dostatek místa pro relaxaci u bazénu a nebo posezení mezi stromy na Vaší zahradě.

Nejpoužívanějším materiálem pro zhotovení venkovní terasy je dřevo z tropických dřevin, nicméně v současné době je také zvýšená poptávka po alternativních, tak zvaných, kompozitních materiálech obecně nazývaných WPC (Wood-Plastic Composite).

Při plánování venkovní terasy se nevyplatí spěchat, vše je nutné si nejdříve do detailu rozmyslet a nechat věc tak zvaně „uzrát“ a po čase opět zvážit, zda bylo původní řešení to správné a vyhovující.

Montáž venkovní terasy lze provádět teoreticky celoročně, ale nejvhodnějším obdobím jsou teplé měsíce v roce. Termín realizace je nutné zvolit s dostatečnou rezervou a vzít v úvahu klimatické podmínky venkovního prostředí a jejich vliv na technologii montáže venkovní terasy.

Nemáte-li prostory k vytvoření „přímo“ venkovní terasy, ale máte balkon, je možné pomocí technologií a materiálů pro venkovní terasy „vylepšit“ i takovéto prostory, budete překvapeni, kolik času poté na svém balkoně strávíte a jak to může být příjemné.