Kamenný koberec

Kamenný koberec – nevšední designový prvek nejen do interiéru

Prostřednictvím křemičitého kameniva a polyuretanového pojiva o různé barevnosti, lze vytvořit velice estetickou a jednolitou plochu beze spár, která je odolná otěru a UV záření, je difúzně otevřená, neklouže a dobře se udržuje. Tento finální povrch podlahy je vhodnou a nevšední náhražkou keramické dlažby a podobných materiálů.

Používá se zejména v rodinných domech a bytech, jak v interiéru tak i v exteriéru.

S použitím kameniva o zrnitosti 0,5 – 1 mm s šesti barevnými odstíny se vytvářejí plochy silné cca 3 mm a s kamenivem o zrnitosti 2 – 4 mm s jedenácti barevnými odstíny se vytvářejí plochy o tloušťce cca 5 – 6 mm.

Kamenný koberec je vhodný všude tam, kde je v objektech zvýšený pohyb osob, do prostor které jsou náročnější a problematické na údržbu. Vstupní prostory domů a bytů, chodby, kuchyně, schody, koupelny a WC.

Využití kamenného koberce je prakticky neomezené, lze jej nanášet i na svislé plochy a díky této vlastnosti se velmi dobře hodí i na rekonstrukci starého schodiště, lze jím vytvářet obvodový soklík, různé designové prvky v interiéru, lze kombinovat různou barevnost a zrnitost kameniva a vytvářet tak na podlaze různé intarzie.