Ceník podlahářských prací

Montáž podlahových krytin je specifická záležitost, kde je třeba vzít v úvahu možnosti nové podlahové krytiny a vhodnost jejího umístění v daném prostoru. Stávající stav místnosti a především stav původní podlahové krytiny, jejího podkladu a místních specifik. V podstatě každá „nová podlaha“ je originál. Neexistují univerzální místnosti a povrchy a tím pádem ani jednotná jednotková cena za montáž podlahové krytiny.

Vždy je třeba místnost zaměřit, prohlédnout si její dispozice a detailně znát požadavky na novou podlahu které požaduje uživatel.

V naší profesi neexistuje jednotná metodika tvorby cenových kalkulací a proto je velmi problematické určit jednotkovou cenu za určitý pracovní postup a nebo technologii. Laicky řečeno, pořídit si novou podlahu není jako jít do obchodu a zakoupit nějaký elektrický spotřebič či kus nábytku.

Nová podlaha není ve svém počátku již hotový výrobek, ale v zásadě taková velmi individuální stavebnice, kterou musí podlahář „poskládat“ tak, aby se vešla do místnosti a byla po celé její ploše, musí vyhovět rozměrům a individualitám v místnosti, respektovat technologii montáže podle pokynů výrobce podlahové krytiny v tom smyslu, že je třeba použít právě ta lepidla a montážní prostředky, které se pro daný typ podlahové krytiny hodí a jsou vyžadovány. Je také dosti důležité, aby nová podlaha dobře vypadala.

Pro ty, kteří uvažují o pořízení nové podlahy, je zde připraven formulář. Takto můžete ovšem získat pouze orientační cenu, která bude vycházet z průměru, podobných námi realizovaných zakázek, které by odpovídaly Vašemu požadavku.

Formulář pro cenovou kalkulaci :

Jméno
Město
Telefon
Elektronický kontakt
Podlahová krytina
Délka místnosti
Šířka místnosti
Stávající podlahová krytina
Podklad pod podlahovou krytinou
 

Všechny údaje musí být vyplněny, jinak se formulář neodešle .